для людей з порушеннями зору
Люботинська загальноосвітня школа І-ІII ступенів №3 Люботинської міської ради Харківської області

Батькам учнів 1-11-х класів

«Ні!» домашньому насильству

Насильство в сім’ї

Що ми зазвичай розуміємо під насильством? Найчастіше тільки фізичне насильство ми вважаємо насильством. А психічне?

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО:

Діти бачать, чують та пам’ятають більше, ніж думають дорослі. Нам здається, що дитина в цю хвилину не бере участі в конфлікті (захоплена грою, дивиться телевізор, перебуває в іншій кімнаті). Але насправді діти завжди знають, коли батьки сваряться.

Діти різного віку по-різному реагують, але на всіх дітей, навіть на немовлят, впливає домашнє насильство.

Будь-яке домашнє насильство, не залежно від того, спрямоване воно безпосередньо на дитину чи іншого члена сім’ї, травмує дитину!

ЯК ДІТИ РЕАГУЮТЬ НА НАСИЛЬСТВО В СІМЇ?

• Діти зазнають почуття провини, сорому і страху, так, ніби вони відповідальні в насильстві, яке їм доводиться спостерігати.
  • Діти відчувають сум.
  • Діти відчувають гнів, тому що вони не спроможні змінити те, що відбувається в сім’ї.

ЯК ЦІ ПЕРЕЖИВАННЯ ВІДБИВАЮТЬСЯ НА ПОВЕДІНЦІ ДІТЕЙ?  Діти можуть:

• Реагувати надто агресивно;
  • Не визнавати авторитетів;
  • Бути пасивними чи пригніченими;
  • Мати вигляд заляканих;
  • Скаржитися на головний біль, постійне відчуття втоми, сонливість тощо.

ПАМЯТАЙТЕ!

В сім’ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як впоратися з труднощами і, за великим рахунком, що таке життя.

У сім’ях, де в стосунках з дітьми переважають контролювання, нехтування дитячими проблемами, тиск приниження один до одного, дитина може вирости агресивною або забитою, такою, яка не вміє постояти за себе. Тому ми повинні частіше думати про те, кого ми хочемо виховати. Ми весь час маємо пам’ятати, що дитина – це наше дзеркало.

ПАМЯТАЙТЕ!

По-справжньому  допомогти  дитині  ви  зможете  тоді, коли  допоможете  собі.

Припинити домашнє насильство можна, навчившись поважати іншу думку, інші індивідуальні особливості, інший стиль поведінки.

Це тільки деякі поради. Спробуйте скористатися ними або знаходьте свої. Не впадайте в розпач, коли щось не виходить. З часом у вас буде виходити краще і краще. Все у ваших руках. Від вас залежить, чи залишиться все як було, чи зміниться на краще.

Поради батькам випускних класів