для людей з порушеннями зору
Люботинська загальноосвітня школа І-ІII ступенів №3 Люботинської міської ради Харківської області

Поради вчителям учнів 1-х класів

Як забезпечити успішну адаптацію першокласників до школи?

Щоб захистити та підтримати 6-7 річних школярів у важкий  період адаптації до шкільного життя, вчитель має бути не лише постачальником інформації для розуму, а й оберегом. Підтримка вчителя – важливий гарант гармонійного входження малечі у шкільне життя.

1. Запобігайте негативних оцінок навіть у формі висловленого  судження. Дитині властиво помилятися.

2. Порівнюйте межі домагань з можливостями дитини. Непомірні домагання ведуть до хронічної втоми та поганого самопочуття, формують низьку самооцінку.

3. Привчайте дітей до самостійності, виховуйте у них уміння доводити розпочате до кінця, знаходити помилки та виправляти їх.

4. Створюйте ситуації випробування, у яких дитина діятиме сміливо, творчо і буде прагнути до самоствердження.

5. Порівнюйте успішність окремих малюків не з успішністю інших дітей, а з їхніми власними успіхами, тим, які були малюки вчора, сьогодні, будуть завтра. Оцінюйте діяльність, а не особистість.

6. Створюйте умови для формування позитивного світосприймання молодших школярів.

7. Якщо ви хочете, щоб першокласники стали емоційно гармонійними, вони мають бачити радість від своєї правильної поведінки.

Поради вчителям учнів 5-х класів

ПАМ'ЯТКА ВЧИТЕЛЯМ,  ЯКІ ВИКЛАДАЮТЬ  У 5-х  КЛАССАХ

-  Відвідайте уроки в 4-му класі. Придивіться на своїх майбутніх учнів. Познайомтеся з методикою викладання в початкових класах.

Опрацюйте спеціальну психолого-педагогічну літературу.

Пам'ятайте: легше з першого уроку викликати до себе довіру, любов дитини, ніж потім подолати недовіру.

Не змінюйте різко методи роботи, використовуйте ігровий матеріал, інструктажі, пам'ятки, алгоритми, картки-опори, зразки виконання.

Протягом уроку та додому давайте конкретні доступні завдання й домагайтесь їх чіткого виконання.

Щоденно перевіряйте письмові роботи учнів, домагайтеся систематичної роботи над помилками.

Ретельно обміркуйте заходи та прийоми розвитку мислення, усного та писемного мовлення учнів. Розробіть відповідний роздавальний матеріал.

Забезпечуйте систематичне повторення.

Уникайте перевантаження дітей.