Історія школи
З 1986 року Люботинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 Люботинської міської ради Харківської області є правонаступником Люботинської гімназії, заснованої у 1913 році, Люботинської середньої школи № 15 та Люботинської середньої школи № 3.
У школі станом на 02 вересня 2024 року навчаються 433 учні у 22 класах.
З них учнів:
1-4-х класів – 138 учнів
5-9-х класів – 226 учнів
10-11-х класів – 69 учнів
10 - А клас (профільний предмет: "Українська мова та література") - 19 учнів.
10 - Б клас (профільний предмет: "Історія України. Всесвітня історія") - 17 учнів.
11 - А клас (профільний предмет: "Історія України. Всесвітня історія") - 19 учнів.
11 - Б клас (профільний предмет: "Мистецтво") – 14 учнів.
У 2024/2025 навчальному році випускників 11 класів - 33 учні, 9 класів – 54 учні.
Педагогічний колектив працює над проблемою «Упровадження ефективних механізмів виявлення та подолання освітніх втрат».
З 2006 році включено навчальний заклад до обласної мережі "Шкіл сприяння здоров'ю".
У 2006 році заклад відзначено Подякою Міністерства освіти і науки України за участь у Всеукраїнському конкурсі - захисту сучасної моделі навчального закладу - "Школа сприяння здоров'ю" за пропаганду здорового способу життя у своєму навчальному закладі, мікрорайоні, в дитячому та молодіжному середовищі (наказ МОН від 02.11.2006 № 740).
2009 рік - заклад став переможцем ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу - захисту сучасної моделі навчального закладу - Школи сприяння здоров'ю та нагороджений Грамотою Міністерства освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки від 07.12.2009 року № 1102).
2012 рік - заклад став переможцем ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу - захисту сучасної моделі навчального закладу - Школи сприяння здоров'ю та отримав сертифікат Міністерства освіти і науки України як освітній центр з розвитку Національної мережі шкіл сприяння здоров'ю (наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 23.08.2012 року № 945).
У квітні 2012 року школа стала активним учасником Х ювілейної Міжнародної науково-практичної конференції: "Валеологія: сучасний стан, напрямки та перспективи розвитку”, 2 представники школи є дійсними членами "Української асоціації валеологів” (Мельник Н.О., Ситюк Н.М.).
З 2013 року заклад починає роботу у Всеукраїнському превентивному проекті на 2013-2015 роки "Зміцнення потенціалу Всеукраїнської спілки вчителів і тренерів для поліпшення доступу до якісних послуг з профілактики ВІЛ/СНІДу у діяльності Шкіл дружніх до дитини" за підтримки Європейського Союзу.
З 2017 року у закладі впроваджується Всеукраїнський експеримент "Науково-педагогічний проект "Філологічний Олімп" (керівник Кухтіна С.О., учитель зарубіжної літератури).
З 2018 року - участь у Міжнародному проекті "Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді" (керівник Титаренко С.В., заступник з виховної роботи).
Учителі закладу протягом 2017/2018 років були активними учасниками Міжнародних освітніх форумів "Вчимося жити разом", "Сучасна реформа освіти в Україні: головні напрямки, проблеми, завдання" та "NewEdu".
З 2018 року заклад бере участь у експерименті щодо впровадження у 10 класі інтегрованого курсу "Природничі науки".
2019 рік - підготовлено призерку ІІ (обласного) туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2019" (ІІІ місце).
У 2019 році заклад став переможцем у Міжнародному проекті "Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді". Два представники закладу у жовтні 2019 року відвідають Фінляндію, з метою обміну досвідом з даної проблеми.
23 квітня 2019 рокуна базі закладу відбулася методична палітра для вчителів - філологів – учасників Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Філологічний Олімп» з теми «Нова українська школа: від ідеї до впровадження», учасниками якої стали учителі російської мови, зарубіжної літератури, української мови та літератури Харківської області.
25 квітня 2019 року на базі закладу відбувся обласний науково-практичний семінар в межах стартапу «Інклюзивна технологія «Коло друзів» для педагогічних працівників Харківської області.
У 2019 році заклад посів 59 місце серед 360 закладів у рейтинзі шкіл Харківської області за результатами ЗНО.
У 2020 році заклад розпочав участь у проєкті МОН України за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та громадської організації "Дитячий фонд Здоров'я через освіту" "Безпечна і дружня до дитини школа".
2021 рік - участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції НАПН України «Рівні серед рівних: інноваційні підходи до навчання дітей з особливими освітніми потребами».
2022 рік - підготовлено призерку І (обласного) туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2022" (ІІІ місце).
У 2023 році у закладі створено Кабінет безпеки. Наповнити кабінет допомогли працівники служби ДСНС, Національної поліції та охорони здоров'я міста.
2023 рік - розпочато активне впровадження у закладі ЄАС (Єдиної атестаційної системи).
2023 рік - розпочато активне впровадження у закладі інформаційно-аналітичної системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти «EvaluEd» (ІАС EvalueEd) за напрямом «Управлінські процеси».
2024 рік - заклад розпочав участь у проєкті з подолання освітніх втрат «Тьюторинговий catch-up у середній школі». «Тьюторинговий catch-up у середній школі» — це проєкт, який реалізується ГО «Навчай для України» за підтримки міжнародної організації Save the Children із наданням методичної експертизи Міжнародної Академії Тьюторингу.
2024 рік - участь у Національному проєкті «Цікава фізкультура - 2.0 Перезавантаження». Метою проєкту стало єднання українців та міжнародної спільноти по всьому світу.
2024 рік – підписано ЗГОДУ на участь у пілотному проєкті з Естонією «Triumf Health for Ukraine» (створення серії тренінгів про психічне здоров’я дітей українською мовою для вчителів/-ок і впровадження мобільної гри «Triumfland Saga»).
2024 рік - активна участь у Всеукраїнському проєкті «Всеукраїнська школа онлайн: моніторингові дослідження «Освіта України в умовах воєнного стану».
2024 рік - участь у роботі постійно діючого семінару КВНЗ «ХАНО» «Нова українська школа: ціннісний аспект організації діяльності сучасного закладу освіти. Загальні компетентності керівника і педагога ЗЗСО».
2024 рік - участь у роботі постійно діючого форуму ГО «UkraineActive: здорова школа – здорова громада».